Netradiční Festival v Jamkách

Když mě Zuzka před létem zvala na FESTIVAL u nich na zahradě a ve stodole, kde chystají s mužem meditační a jógové centrum, bylo mi hned jasné, že bude výjimečný každým coulem:-) A to se taky vyplnilo a i můj muž, který tam nikoho neznal, potřeboval dodělávat zakázky a musel z něj na pár hodin odjet na natáčení do Prahy, jen težko druhý den odjížděl. U Zuzky a Petra je tak rajský klid, přírodní zahrada, plavací jezírko, ale především přívětivo a naprosto živo díky těm dvěma i jejich klukům a celé báječné rodině! A V ČEM BYL TAK JINÝ?

Za prvé! Také nemáte rádi tělo na tělo, fronty na nápoje a jídlo, neurvalé opilce, vedro k nevydržení a hory odpadků? Tak to by se Vám v Jamkách líbilo! Vůbec jsem netušila, kam jedu, ale protože Zuzku a Petra znám, věděla jsem, že to bude o spoustě FAJN “NORMÁLNÍCH LIDÍ”, protože podobní se přitahují. A když máte srdce a dveře svého domova otevřené i pro ostatní, přijdou ti správní, je sranda a máte si s každým, co říct.

Za druhé! Musím sem napsat KOUPACÍ JEZÍRKO, protože jsem už skoro zoufalá myslela, že v něm holky zůstanou naložené až do podzima a k té hudbě se vůbec nedostanu. Ale nakonec se mi je podařilo přesvědčit, že ve stolole je moooc lákavé jídlo a dobroty a zase si chvilku zábavy užije maminka:-) Honza se tak nadchnul, že budeme mít na sadě asi dřív jezírko, než postaveno:-) A když jsem viděla žábu a všechny ty vodní živočichy, kteřé si ho postupně zabydlují, měla jsem radost, že existuje i jiná varianta, než bazén a chemie.

Stejně, jako jsem upřímně ráda, že existují lidé, kteří šíří a podporují myšlenku a realizaci přírodní zahrady. Je to pastva pro oči i duši a pro mě veliká inspirace.

Konečně za třetí HUDBA! Každá kapela mi přinesla jiný zážitek a každá mě oslovila. Ať už za sucha na lavičce hned za Lavičkovými (tak se Zuzka a Petr jmenují), v rytmu s radostí tancem v dešti a nebo zasněná a hluboko ponořená do sebe při setmění kousek od ostatních, když Simonka zpívala své neskutečné balady.  Poslední kapela byla příjemným odreagováním a i z přívěsu při uspávání holčiček se poslouchala moc dobře!

Za čtvrté POHODA a zážitky pro DĚTI! O koupání už jsem psala, ale i celý dům a zahrada se staly jednou velkou herničkou a ve stodole se tvořilo, malovalo, četlo i drandilo na různých vozítkách kolem trámu a mezi stoly. Dětí bylo spousta a zabavily se dokonale. Lilianka si dokonce v jedné nestřežené chvíli vykouzlila takovou nádhernou modrou rtěnku:-)  Miluju, že dětem nezáleží na značce, ale ocení i takové úplně obyčejně neobyčejné věci, jako třeba přespání v karavanu, které se stane velkým dobrodružstvím, obzvláště tehdy, když musíte nejřív vypudit vosy, které si tam udělaly krásné hnízdečko:-)

Za páte JÍDLO! První pokyn od Zuzky zněl, svoje talířky a nádoby na pití s sebou! Proto i odpadu bylo minimum a takový bezobalový festival je prostě bomba! Každý něco přinesl, každý přispěl, spousta zdravého jídla, ale to víte bez párků v rohlíku, limči a piva to nejde:-) Byla jsem pověřená vyhlášením soutěže o nejlepší pomazánku a opravdu úúúúúpllllněěěě náhodou jsem té svojí dala číslo jedna a ona opravdu vyhrála:-) A vyhlásila to samozřejmě Deniska, protože nás tak často vidí před mikrofonem, že jí to přijde naprosto přirozené. Dokonce i písničku nám zazpívala:-)

Sečteno a podrtrženo, bylo to prostě bááááájoooovééé!!! Večer se hrálo a zpívalo u ohně a ráno byla dokonce gulášovka od Zuzky a i přístřešky jsme stihli za společného úsilí uklidit pár minut před deštěm. ZUZKO, PETŘE MOOOC DĚKUJEME a přejeme tomuhle místu jen a jen růst a přinášení radosti! To jsou ty chvíle, na které se s láskou vzpomíná!

Zdeňka Brzáková