Síla a jedinečnost nečekaných zážitků

Jedinečnost, unikátnost, originalita? Co pro Vás znamenají okamžiky, které v životě prožíváte? A jak je prožíváte? Kde je hranice mezi úsilím, které je potřeba vynaložit a okamžikem, kdy je naopak potřeba je odevzdat a povolit?

Každý den se tohle učíme a život nám přináší spoustu a spoustu situací, kdy se rozhodujeme. Často si to ani neuvědomíme, jaké drobnosti to jsou a co nás v tu chvíli ovlivňuje. Dávejme si pozor, ať to není strach. A co mě nejvíc pomáhá, když se nemůžu rozhodnout? Představím si, jak bych se rozhodla, kdyby nastaly ideální podmínky, zmizely všechny překážky a měla jsem všeho dost.

Také jsem ve středu stála před jedním rozhodnutím. Spoustu energie jsem vložila do organizace posezení v malém kruhu žen (mělo se konat ten den) a noc před tím mě navštívila nějaká střevní potvora. Ráno už mi bylo fajn, ale cítila jsem, že bych měla zůstat doma nejen kvůli sobě, ale i ostatním. Přesto to bylo těžké. A ten tlak uvnitř mě nesnesitelný. A pak jsem se rozhodla vše přesunout, využít den k balení věcí na víkend a práci z kuchyně a pískoviště:-) A víte, jak to pokračovalo? Báječně!

Do Prahy jsme nakonec vyrazili až ve čtvrtek. Podařilo se mi narychlo domluvit setkání s milými lidmi, kamarádka mě dovedla na skvělé klidné dětské hřiště a seznámily jsme se tam s další fajn maminkou. Věřím, že náhody neexistují a občas mě baví, co všechno se musí stát, abych někoho potkala:-)

Další  místečko na povídání byl Králík v Rádiu. Ten byl sice jen v králíkárně, do čvachtacího bazénku si Lilianka vlezla samozřejmě oblečená, obrovský dětský koutek zůstal téměř bez povšimnutí a největší zábavou byl pro Lilianku bohatý výběr nočníčků, ale zákusek pro maminku, tatínka i tetu nám to nakonec všechno krásně  osladily.

A pak přišla ta třešnička na dortu. VNITROBLOCK! Zvenku bych si řekla, že tam snad ani nic není, ale uvnitř to originalitou jen dýchá.  Zastavila nás hned první jedinečná  věc, a to úžasná zmrzlinka, kterou vám vyrobí přímo před očima z vybraného ovoce a dalších ingrediencí. Hmmm jahůdky, banán, kiwi a navrch hoblinky pravé čokolády:-P

Povídáme si s Veronikou o videu a jejích diářích pro radost. Teplota uvnitř stoupá a holčičky mají výjimečně puštěnou pohádku. Objeví se klučík s krásně pomalovaným obličejem a kam si myslíte, že mě holčičky šly zatáhnout? A díky tomu jsme se poznaly s  Editou Gollovou.

Když Denisce maluje na obličej jeden květ za druhým, jen tiše zírám a to jsme ještě s Honzou netušili, že nás to čeká taky. Honzovi holky vybraly tučňáka:-D To ale bylo pozdvižení na benzínce v Sedlčanech, když ho lidé nepoznávali:-)

A já jsme vdečná, že jsem si mohla užít tak krásný den plný pohody a děkuji sama sobě, že jsem tentokrát nechala věci plynout a v té dobré energii vzniklo zase spousta dobrého. Někdy je fajn tlak povolit, jen to ještě umět napořád a dopřát si tu jedinečnost krásných nečekaných zážitků a seznámení každý den:-)

Zdraví Zdeňka Brzáková s PANDOU, DUHOVOU VÍLOU A TUČŇÁKEM:-D